Header

Zdrowie i medycyna

Kliknij, aby przeczytać więcej - Zarejestruj się - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Odwiedź stronę internetową - Czytaj dalej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Przejdź Tradycja picia herbaty jest tutaj od dawna, już w XV wieku była z pietyzmem parzona i pita w Japonii. Tam ceremoniał picia herbaty powiązany był z bogiem buddą, a picie herbaty stanowiło objaw kultu i czci tego boga. W czasie piciu herbaty pielęgnowano ciszę oraz spokój, w czasie picia herbaty wolno było się zrelaksować i wyciszyć żeby scalić się z bogiem buddą. Picie herbaty było powiązane z tzw. drogą do doskonałości. Picie herbaty było prawdziwą ceremonią, pito ją ostrożnie bez bezcelowego pośpiechu. Dzisiaj już nikt nie zastanawia się jakie są korzenie tradycji picia herbaty. Gorąco zapraszamy na równowaga kwasowo-zasadowa. Ten napój akompaniuje nam na co dzień i poniekąd nie zdajemy sobie sprawy z tego skąd herbata pochodzi i jakie miała znaczenie dla innych kultur. U nas raczej nie ma takiej kultury picia herbaty jak w Japonii Chinach czy Anglii. Jednak coraz entuzjastyczniej po nią sięgamy. Mimo to nie ma wokół niej prawdziwej aury i ceremonii. Herbata podobnie jak kawa jest dodatkiem do śniadania czy deseru. Choć dla większości herbata to powszedniość oraz poniekąd nie analizujemy całej jej historii to podobnie jak w Chinach lub Japonii herbata ma przynieść ukojenie, relaks i zdrowie.
W końcu żyje wielu starszych ludzi, którzy choćby mają dobre kilkadziesiąt kilogramów nadwagi, i generalnie nic sobie z tego nie robią. Jednak medycyna dla osób, które chorują nowotwór jest niestety nieubłagana. Nowotwór to straszna choroba, lecz jeśli umiejętnie podejdziemy do badań, to wysoce prawdopodobne, że rak błyskawicznie będzie wykryty. Zawsze trzeba także zadbać o to by najzwyczajniej w świecie dobrze wiedzieć, iż jedzenie oddziałuje na nasz organizm w wielkim stopniu. A więc jeżeli będziemy raczej nieodpowiednio się odżywiać, to będziemy mieli z tego powodu niemałe nieprzyjemności. Czyli jak widać, o swoje zdrowie należy dbać. Akurat co do tego powinniśmy mieć pewność.
Każdy doktor jest specjalistą. Niektórzy są bardziej doświadczeni, są doktorami od wielu lat, inni dopiero zaczynają własną karierę zawodową. To, że lekarz jest młody wcale nie musi oznaczać, że nie potrafi leczyć. Jeśli mamy możliwość umówienia się na wizytę z takim lekarzem świadczy to, że ukończył on uczelnię medyczną, uzyskał tytuł doktora, odbył staż, ma praktykę. Nie musimy się więc bać, że taki lekarz będzie nas błędnie leczył. Czasem takie niepewności rozwiewane są już po pierwszej wizycie. Przekonujemy się do lekarza. Bywa, że nieodzowna jest wizyta u lekarza urologa. Każdy prywatny urolog warszawa to specjalista w swojej dyscyplinie. Wizyta u urologa nie zawsze jest wizytą miłą. Chodzi przede wszystkim o to, że wielokrotnie taka wizyta połączona jest z koniecznością rozebrania się oraz przedstawienia intymnych części ciała. Urolog jest albowiem specjalistą w leczeniu układu moczowo - płciowego. Jeżeli coś nam dolega musimy odłożyć wstyd na bok i zdecydować się na wizytę u lekarza. Musimy to uczynić właściwie wcześnie.

Spis Treści